0907 938 230     info@sippanely.sk

SIP panely

Pokiaľ ste tu, znamená to že hľadáte vlastné bývanie, útulné, teplé, pekné a najdôležitejšie – cenovo dostupné. My ponúkame práve takéto bývanie. Len si predstavte že už o 3-4 mesiace budete môcť pozvať svoju rodinu, kamarátov na kovaldáciu svojho nového domu. Pýtate sa ako? My Vám s radosťou pomôžeme uskutočniť Váš sen! Naša spoločnosť Vám ponúka práve taký dom. Tajomstvo spočíva v použití nami moderného, kvalitného energetisko-úsporného materiálu – SIP panelu.

Stavebná technológia SIPs

SIP panely - história a popis tejto technológie

Stavebná technológia SIPs – structural inselated panels (štruktúrované izolované panely) sa vyvinula v USA. Myšlienka použitia SIPs panelov pre stavebníctvo začala v roku 1930. Výskum, vývoj a testovanie technológie bolo vykonané predovšetkým tímom v Forest Product Laboratory (FPL) v Madisone (Wisconsin) ako súčasť služby pre USA v snahe šetriť lesné zdroje. V roku 1937 bol postavený malý dom ktorý vydržal náročnú klímu Wisconsinu a bol používaný univerzitou University of Wisconsin-Madison ako centrum dennej starostlivosti až do roku 1998, kedy bol odstránený z dôvodu rozširovania výstavby v danej lokalite. Táto technológia je ideálna pre stavbu montovaných nízkoenergetických domov ktorá sa použila prvý krát v roku 1952 pri bytovej výstavbe domoch. Pri prvých domoch sa tieto panely použili na obvodové steny, vnútorné priečky a strešné plášte. Technológia SIPs dnes zahŕňa celé stavebné odvetvie a napr. na Americkom stavebnom trhu sa podieľa asi 5%.

drg 4 small

sip-img

Čo je to SIPs ? Základným prvkom SIPs je panel, tento panel je vyrobený nalepením dosiek s veľkoplošných materiáloch na báze dreva na jadre, ktorý tvorí tepelný izolant. Celoplošným zlepením dosiek na báze dreva s izolačným jadrom vzniká veľmi tuhý prvok ktorý sa správa ako škatuľkový nosník. Domy postavené z týchto panelov sú odolné a pevné a vhodné vo všetkých seizmicky ohrozených oblastiach. Panely sa môžu vyrábať s rôznych materiálov, ako plášť panelov sa dnes najčastejšie používajú dosky z orientovaných veľkoplošných triesok OSB. Tieto dosky majú požadované mechanické vlastnosti. Jadro panelov sa vyrábajú z expandovaného polystyrénu možno použiť aj XPS (extrudovaný polystyrén) alebo polyuretán.

SIPs je vo svojej podstate technológiou suchej výstavbe a preto dovoľuje rýchlu a jednoduchú montáž.

10 dôvodov prečo stavať zo SIP systému

SIP panely - nová stavebná technológia
  1. Energetická účinnosť: hodnoty blízke k pasívnemu domu s termoizolačnými vlastnosťami prestupu tepla spĺňa požadovanú normu na 120%.
  2. Suchý proces výstavby, umožňuje výstavbu počas celého roka.
  3. Úspora 10 až 15% priestoru na bývanie, lebo hrúbka nosnej steny z Europanelu je len 170 cm, oproti tradičným stavebným materiálom.
  4. Doba výstavby: priemerne veľký dom vieme postaviť od základovej dosky za 8 týždňov, čo Vám ušetrí čas ak bývate v nájomnom byte a peniaze pri financovaní stavby hypoúverom.
  5. Minimálne náklady na vykurovanie, (100m2 obytnej plochy pri doporučenom vykurovacom systéme sú cca 200€ / rok!
  6. Vysoká záruka: 60 rokov na nosnú konštrukciu domu!
  7. Tesnosť: vysoká presnosť SIP panelov ( zabezpečí úsporu a efektivitu práce pri stavbe Vášho rodinného domu na kľúč).
  8. Tradícia: 40 rokov celosvetového používania SIP technológie, 80% RD v Kanade a 65% RD v USA postavených technológiou SIP.
  9. Eko-Friendly: nízka energetická náročnosť pri výrobe a doprave materiálov.
  10. Flexibilita: možnosť realizácie ľubovoľného projektu.

Porovnanie

bežnej stavebnej technológie a stavby zo SIP panelov

House-Compare2